سمپاشی سوسک ریز به صورت حرفه ای با استفاده از سموم بهداشتی یکی از خدمات سمپاشی تک می باشد

 

از خانواده سوسری ها هستند، اندازۀ آن ها در حدود 1/3 تا 1/6  سانتی متر می باشد . این سوسک ها از رنگ زرد مایل به قهوه ای یا سیاه و دو خط موازی تیره که از قسمت سر تا پایین بال آن ها کشیده شده است قابل شناسایی می باشد . همچنین تعدادی از این حشرات بال و قابلیت پرواز کردن دارند. این حشرات به خصوص در رستوران ها ، مکان های تولید غذا، هتل ها ، بیمارستان ها درارتباط با انسان قرار دارند به دلیل وجود گرما ،مکانی را در نزدیکی شما پیدا کرده و تخم ریزی کنند.

 

 

بیشتر فعالیت این سوسک ها در شب صورت می گیرد و از دیگر ویژگی های این حشرات انتشار بویی نامطبوع در فضا در هنگام ترس و هیجان می باشد . سوسک ها در محل های تاریک، شکاف ها ودرز ها، در زیر کابینت ها، زیر میز وصندلی و...تخم گذاری می کنند. مواد غذایی که سوسک ها از مواد نشاسته ای،شیرینی جات، شیر، پنیر، گوشت، نان، غلات ، مدفوع ، خون خشک شده ، ناخن و در برخی شرایط به دلیل کمبود ، از موادی مانند صابون، چسب، چوب، خمیردندان و .. تغذیه می کنند .این سوسک ها نسبت به سایر گونه ها بسیار کوچک تر بوده مهارت زیادی را در پنهان شدن در درز و شکاف ساختمان شما دارند.

 

 

 

 

 

تولید مثل

تعداد تخم سوسک ها از شانزده تا چهل تخم می رسد، این تخم ها درون پوشش کپسولی قرار می گیرند این پوشش کپسولی که توسط ماده حمل می شود ،به رنگ قهوه ای و به شکل لوبیا می باشد. کپسول ها ،تخم را در شرایط متفاوت محافظت کرده و تخم ها درون این پوشش در دو ردیف موازی قرار می گیرند و وقتی در شرایط مناسب قرار گیرند تخم ها رشد می کنند و پس از مدتی به سوسک های جوان سفید رنگ وبدون بال تبدیل می شوند و از درون پوشش کپسولی خارج می شوند؛این مرحله حدود 50 – 30 روز به طول می انجامد . مدت زمان کوتاهی بین تولد و بالغ شدنشان وجود دارد، ماده ها در طول مدت بارداری کیسه ی تخم را با خود حمل می کنند .

 

سوسک ریز سبب انتقال بیماری هایی نظیر:

سالمونا،وبا ، بیماریهای تنفسی، فلج اطفال، اسهال، در اثر تماس با پوست ایجاد بیماریهای پوستی، خارش، تورم پلک و ... می شوند .

 

از بین بردن آفات توسط متخصصان رادین تک ستیا ،با هدف حداکثر تاثیرو حداقل قیمت صورت می گیرد که مانع آسیب رسانی به انسان ،گیاهان و شرایط محیطی می شود .

 

اقدامات لازم جهت پیشگیری

 

1- درز ها و روزنه های را بپوشانید.

2- مواد غذایی را درون یخچال نگهداری کنید.

3- کف آشپزخانه را  با  در پوش  مناسب پر کنید.

4- تمیز نگاه داشتن محل برای جلوگیری از ورود آفات بسیار اهمیت دارد .

5- توصیه می شود برای مقابله با این آفت  ازروشهاي بيولوژيك  استفاده شود تا تاثير سمپاشي غیر استاندارد  مصون بمانید.

6- در صورت نیاز به سمپاشی چند مرحله ای حتما اقدام به سمپاشی مجدد نمایید زیرا اگر آفات بصورت موقت از محل دور شده باشد یا به دلیل قرار داشتن در کپسول ها با سم تماس پیدا نکرده باشند با سمپاشی مجدد آفات کاملا از بین خواهند رفت.

 

توجه داشته باشید هرگز خودتان به سمپاشی محل مورد نظر اقدام نکنید چون در اثر تماس با سموم دچار بیماریهای جدی تنفسی و مسمومیت می شوید .

 

اقداماتی که پس از اتمام سمپاشی حرفه ای باید صورت گیرد

 1- توجه داشته باشید که ،تنها پس از هوادهی می توانید به محل باز گردید .

2- در صورت آغشته شدن مواد غذایی و آب به مواد سمی،از مصرف آن خودداری کنید .

3- پس از سمپاشی و بازگشت به محل تمامی راه های جریان هوا، در و پنجره ها را باز بگذارید .

4- به این نکته توجه داشته باشید؛ سم تا زمانی که مرطوب است و کاملا خشک نشده می تواند مسمومیت ایجاد کند .

5- با مشاوره با کارشناسان زمان مناسب برای ورود به محیط را مشخص کنید تا دچار مسمومیت توسط بخار و ذرات معلق ناشی از سم نشوید .

6- خانمهای باردار،کودکان ،افرادی که دچار بیماری قلبی، کلیوی، حساسیت های پوستی و... هستند؛ برای حضور در محلسمپاشی شده طبق توصیه ی کارشناسان عمل کنند .

7- کنترل جهت اطمینان از نتایج بدست آمده با استفاده از روش های پاک سازی محیط ، بهبود شرایط وساختمان وسایراقدامات،زیر نظرمتخصصان سمپاشی تک صورت می گیرد .