سمپاشی رطیل (رتیل) به صورت حرفه ای یکی از خدمات شرکت سمپاشی تک می باشد

رتیل یك بند پای شكارچی است كه از حشرات و جانوران كوچك تغذیه می كند؛ حشرات شبها فعالند و بسوی نورجذب می شوند رتیل برای شكار این حشرات شبها اقدام می کند و برای شكار آنها روی تیرهای برق و در زوایای توالت های صحرایی قرار می گیرد . رتیل ها دارای جثه بزرگ و پشمالو می باشند كه ظاهر ترسناك به آنها می دهد .عنکبوت ها شکار خود را که معمولا ، حشرات و به طور اتفاقی مهره داران کوچک هستند به وسیله گزش و وارد کردن سم از طریق کلیسر(انبر های کوچک) می کشند. بیوه سیاه و بیوه قهوه ای از جنس لاکترودکتوس عنکبوتهای خیلی کوچکتر هستند ولی برای انسان خیلی خطناک تر از عنکبوتهای بزرگ به نام رتیل ها هستند.

 


شبکه تاری بیوه سیاه توده ای و بی قاعده و پیچیده است که از نوعی ابریشم به هم تابیده شده و عنکبوت ماده می تواند در آن پنهان شود . عنکبوت ماده در بالاترین نقطه قرار گرفته و از کیسه تخم هایش محافظت می کند، بیشترین گزش انسانها هنگام دفاع این عنکبوت از تخمهایش در برابر حمله رخ می دهد. طول عمر بیوه سیاه بین ۱ تا ۳ سال گزارش شده است. در نمونه های کشف شده در ایران جنس ماده بسیار بزرگتر از جنس نرمی باشد.


سم رتیل


بعضی از سموم رتیل ها مانند سم رتیل بیوه سیاه , روی سیستم عصبی – عضلانی اثر می كنند . در حالیكه برخی دیگر فقط منجر به نكروز نسجی می شوند. سم رتیل بیوه سیاه , باعث افزایش آزاد شدن استیل كولین در محل تماس عصبی عضلانی می شود .


چگونه از گزیده شدن مصون بمانیم:


1-    در محیط های باز قبل خواب ،رختخواب خود را بررسی کنید
2-    برای دور نگاه داشتن رتیل،عقرب،عنکبوت از"موی بز"استفاده کنید.
3-    سعی کنید کمتر از منابع نوری استفاده کنید،لامپ های ماورا بنفش برای دور کردن این حشره مناسب است.

از بین بردن آفات توسط متخصصین رادین تک ستیا ،با هدف حداکثر تاثیرو حداقل قیمت صورت می گیرد که مانع آسیب رسانی به انسان ،گیاهان و شرایط محیطی می شود.

 

 
اقداماتی که برای فرد رتیل گزیده باید صورت گیرد


1-    بیمار را به پشت بخوابانید.
2-    در صورت ایجاد حالت آلرژی و حساسیت ؛ باید محل گزیدگی را به محلول یا پمادهای ضد حساسیت آغشته کرد.
3-    و برای تسکین درد، بیمار، از قرص استامینوفن استفاده نمایید.
4-    توجه داشته باشید ؛ دادن قرص آسپیرین به بیماری که دچار گزیدگی عنکبوت بیوه سیاه یا رتیل شده است، سبب تشدید علائم گزیدگی می شود.
5-    بالاتر از محل گزیدگی، یک باند لاستیکی ببندید تا جریان خون کندتر شود.
6-    در محل گزیدگی، باید یک کیسه‌ی یخ قرار داد که به تسکین درد و کندتر کردن گردش خون کمک کند.
7-    اگراحیاناً بیمار دچار اشکال تنفسی شد، باید بلافاصله به او تنفسی مصنوعی بدهید.
8-    به سرعت مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کنید.

جهت سمپاشی محیط باید به نکات زیر توجه داشته باشید
1-    با کمک گرفتن از کارشناسان نوع آفات و نوع سم را مشخص کنید.
2-    با مشورت  با مشاوران سمپاشی ،زمان مناسب برای سمپاشی را مشخص نمایید.
3-    باید توجه داشت که سمپاشی، توسط افراد کار آزموده و با استفاده از سموم بهداشتی صورت گیرد.
4-    از بین بردن آفات توسط متخصصان رادین تک ستیا ،با هدف حداکثر تاثیرو حداقل قیمت صورت می گیرد که مانع آسیب رسانی به انسان ،گیاهان و شرایط محیطی می شود.
اقداماتی که پس از سمپاشی باید صورت گیرد
1-    توجه داشته باشید که ،تنها پس از هوادهی می توانید به محل باز گردید.
2-    در صورت آغشته شدن مواد غذایی و آب به مواد سمی،از مصرف آن خودداری کنید.
3-    پس از سمپاشی و بازگشت به محل تمامی راه های جریان هوا،در و پنجره ها را باز بگذارید.
4-    باید به این نکته توجه داشت که سم تا زمانی که مرطوب است و کاملا خشک نشده می تواند مسمومیت ایجاد کند.
5-    خانمهای باردار،کودکان ،افرادی که دچار بیماری قلبی، کلیوی، حساسیت های پوستی و... هستند؛ برای  حضور در محل سمپاشی شده طبق توصیه ی کارشناسان عمل کنند.
6-    کنترل جهت اطمینان از نتایج بدست آمده با استفاده از روش های پاک سازی محیط، بهبود شرایط و ساختمان و سایر اقدامات، زیر نظرمتخصصان سمپاشی تک صورت می گیرد.

کنترل جهت اطمینان از نتایج بدست آمده با استفاده از روش های پاک سازی محیط ، بهبود شرایط وسایراقدامات،زیر نظرمتخصصان سمپاشی تک صورت می گیرد.

مضرات استفاده از سموم غیر بهداشتی توسط افراد نا آگاه
1-    استفاده از سموم غیربهداشتی وهمچنین تماس افراد با این سموم به تغییر سلولی می انجامد که موجب افزایش فعالیت عصبی می شود.
2-    استفاده ازسموم شیمیایی غیر استاندارد، باعث تغییرسرعت فعالیت های مختلف بدن؛ افزایش تپش قلب و تعریق یا کاهش وتوقف کامل تنفس می شود .
3-    بی توجهی و افراط در مصرف آفت کش ها غیر بهداشتی باعث خسارات قابل توجهی در موجودات زنده و ایجاد بیماری و مرگ در انسان ها می شود.