سمپاشی سوسک چرم و فرش  به صورت حرفه ای یکی از خدمات شرکت سمپاشی تک می باشد

مشخصات مرفولوژیکی

حشره کامل بطول 10 تا 7 میلیمتر و به رنگ قهوه ای مایل به قرمز است. روی بدن از موهای لطیف پرپشت زرد رنگ پوشیده شده است. این حشره بوسیله خار کوچکی که در انتها و دندانه های ریزی که در رأس بالپوشها دارد از سایر گونه های دیگر متمایز می گردد. تخمها استوانه ای کشیده 2 تا 5/1 میلیمتر، لارو کامل به طول12 تا10 میلیمتر و از موهای راست و متراکم به رنگ خرمائی پوشیده شده است.


                                                                                


بیولوژی

این حشره بیشتر از پوست خام که دارای پروتئین زیاد باشد تغذیه می کند، این آفت از لاشه حیوانات، شاخ، ماهی خشک ، انواع پوست، دانه های غلات و کاکائو ، بیسکویت، شفیره کرم ابریشم، پنیر، کشک و غیره تغذیه می کند.
دوره تخم ریزی این سوسک، معمولاً چندین ماه طول می کشد که در این مدت حشره ماده 800 تا 200 عدد تخم می گذارد ، سپس تخمها باز شده لاروهای جوان بیرون آمده بلافاصله شروع به تغذیه می کنند. دوره لاروی برحسب درجه حرارت، رطوبت موجود در غذا متفاوت است،به طورکلی دوره لاروی 3 هفته تا 8  ماه بطول می انجامد. برای ایجاد پناهگاه هر لارو روی مواد چوبی، کارتنی، چوب پنبه ای وغیره دالان و یا حفره ای کنده در آنجا به شفیره تبدیل می شود، دوره شفیرگی معمولاً یک تا دوهفته بطول می انجامد این آفت یک نسل در سال واگر شرایط مناسب باشد دونسل در سال ایجاد می کند.


                                                                                

از بین بردن آفات توسط متخصصان رادین تک ستیا ،با هدف حداکثر تاثیرو حداقل قیمت صورت می گیرد که مانع آسیب رسانی به انسان ،گیاهان و شرایط محیطی می شود.

مضرات استفاده از سموم غیر بهداشتی توسط افراد نا آگاه

1-    استفاده از سموم غیربهداشتی وهمچنین تماس افراد با این سموم به تغییر سلولی می انجامد که موجب افزایش فعالیت عصبی می شود.
2-    بی توجهی و افراط در مصرف آفت کش ها غیر بهداشتی باعث خسارات قابل توجهی در موجودات زنده ، بیماری و مرگ در انسان ها می شود.
3-    استفاده ازسموم شیمیایی غیر استاندارد، باعث تغییرسرعت فعالیت های مختلف بدن؛ افزایش تپش قلب و تعریق یا کاهش وتوقف کامل تنفس می شود .

اقدامات لازم جهت پیشگیری

4-    بستن دریچه فاضلاب ها
5-    جارو کردن پشت بام،فرش و رومبلی ها
6-    تمامی منافذ و حفره ها باید با تور سیمی محکم پوشانده شود.
7-    رعایت کردن بهداشت محیط جهت جلوگیری از نفوذ حشرات موذی.
8-    تعویض شیشه ها و درب های شکسته برای جلوگیری از ورود آفات.
9-    تمیز نگاه داشتن محل برای جلوگیری از ورود آفات بسیار اهمیت دارد.
10-    احداث ساختمان های مناسب با رعایت اصول ایمنی، دقت در ساختن بنا،بستن راه های نفوذ سوسک .
11-    در صورت نیاز به سمپاشی چند مرحله ای حتما اقدام به سمپاشی مجدد نمایید زیرا اگر آفات بصورت موقت از محل دور شده باشد یا به دلیل قرار داشتن در کپسول ها با سم تماس پیدا نکرده باشند با سمپاشی مجدد آفات کاملا از بین خواهند رفت.

اقداماتی که پس از اتمام سمپاشی حرفه ای باید صورت گیرد:

1-    توجه داشته باشید که ،تنها پس از هوادهی می توانید به محل باز گردید.
2-    در صورت آغشته شدن مواد غذایی و آب به مواد سمی،از مصرف آن خودداری کنید.
3-    پس از سمپاشی و بازگشت به محل تمامی راه های جریان هوا،در و پنجره ها را باز بگذارید.
4-    به این نکته توجه داشته باشید؛ سم تا زمانی که مرطوب است و کاملا خشک نشده می تواند مسمومیت ایجاد کند.
5-    با مشاوره با کارشناسان زمان مناسب برای ورود به محیط را مشخص کنید تا دچار مسمومیت توسط بخار و ذرات معلق ناشی از سم نشوید.
6-    خانمهای باردار،کودکان ،افرادی که دچار بیماری قلبی، کلیوی، حساسیت های پوستی و... هستند؛ برای  حضور در محل سمپاشی شده طبق توصیه ی کارشناسان عمل کنند.

کنترل جهت اطمینان از نتایج بدست آمده با استفاده از روش های پاک سازی محیط ، بهبود شرایط وساختمان وسایراقدامات،زیر نظرمتخصصان سمپاشی تک صورت می گیرد.